Apie mus

Per vieną prekybos platformą pateiksime įprastas ir rinktines prekes (maisto ir nemaisto), paslaugas. Situacijai, kuri yra dabar, pasiruošėme per itin trumpą laiką ir susitelkėme dirbti itin neįprastomis sąlygomis.

Į šį projektą susibūrė ir nemažai Aukštaitijos prekių ženklų/verslų (smulkios ir vidutinės įmonės): "Sveikatos sauja", "Šamūkis", "Sorela", "Gyduolis", "Arbatos magija", "Šeimos šaknis", "Vasaris", "Petro mėsinė", "Zelbūkis", ūkininkai (daržovės, kruopos, miltai, arbatos, vaistažolės, kanapių produktai, pienas ir jo produktai) ir kt.

Fizinė vieta, kur formuojami užsakymai (surenkamos prekės) - parduotuvė "Vasaris", adr. Aukštaičių g. 88, Panevėžys, dirbanti ilgiau nei 28 - rius metus ir gaminanti įvairius, Lietuvoje plačiai pamėgtus, natūralius kulinarijos bei konditerijos gaminius.

 

K R I E N A S
DARŽOVĖ. Visame pasaulyje nuo seniausių laikų paplitusi daržovė, kuri laikoma itin vertinga. Vitamino C kiekiu krienai lenkia visus citrusinius vaisius.
VITAMINAS. Krienuose daug kalio, kalcio, sieros, geležies ir kitų mineralinių medžiagų. Aštrų skonį bei aromatą nulemia išskirtinis komponentas – sinigrinas. Krienas - augalinis antibiotikas, padedantis kovoti su infekcijomis ir peršalimo ligomis.
PRIESKONIS. Šaltuoju metų laiku padažas ir pagardas su krienais – tiesiog nepakeičiamas. Skonį stiprins sutarkuotas ir sumaišytas su sviestu bei užteptas ant duonos. Supjausčius lapus, pastarieji tinka su šaltomis sriubomis, dėti į rauginamus agurkus ar pomidorus.
MITOLOGIJA. Pasak graikų mito, Delfų orakulas pasakęs Apolonui, kad krienas vertas to paties svorio aukso.
LIAUDIES IŠMINTIS. Senoliai sakydavo, kad krieno šaknies gabaliuką verta laikyti dėžutėje ar ryšulėlyje, kur laikomi pinigai. Tai pritrauks dar daugiau pinigų. Šiandieniniuose pokalbiuose neretai išgirstame ir posakį: “krienas žino” (į rusų kalbą išvertus “chrien znaet”), po kurio seka šypsenos, juokas. Tad protų mūšiuose išgirstame ir klausimą “įvardinkite daržovę, kuri viską žino”. Preziumuojame, kad jeigu ši daržovė ir “ne viską žino”, bet jau tokiu aforizmu tikrai sukelia ne vienam šypseną ar juoką. O juokas, juk, gamina vitamino C ir prailgina gyvenimą...
Neatsitiktinai šiam projektui ToksKitoks.lt pasirinkome KRIENĄ kaip veiklos simbolį. Taip, kaip KRIENAS savyje sukaupęs daugybę gerųjų savybių, taip ir mes - visi skirtingi, tačiau vedini tvirtybės, stiprybės ir noro padėti, puoselėjame viltį, kad mūsų pasiūlymai kasdien žadins Jūsų jusles, maloniai nuteiks gomurį ir gerins ne tik kraujo apytaką, bet ir kasdienę nuotaiką bei sveikatą!